Поняття мистецтва

Німе кіно належить до динамічного виду мистецтв. У сучасному світі це явище вже втратило свою популярність. В історії мистецтва відомі вражаючі зразки того й іншого напряму творчості, так само як і захоплені відгуки про них з боку прихильників та послідовників, і різко критичні інвективи — з боку супротивників одного з них. Проте чимало віднаходилось і мудрих людей, що по-справедливості віддавали належне кожному з них. Кожна людина, вступаючи у життя, застає у суспільстві уже певний нагромаджений попередниками багаж знань та вмінь, оцінок та критеріїв вибору цілей, шляхів та засобів їх досягнення у діях і навіть прагненнях.

Посилання[ред. | ред. код]

Як казав один художник, щоб ближче познайомитися з картиною, її потрібно не тільки побачити, а й помацати, понюхати і навіть лизнути. Коли говорять про “спогляданні глядачем твори мистецтва”, мається на увазі все це – плюс ще слухання. Якщо його трактувати в масштабі всього людського суспільства, то це особливий засіб для пізнання або відображень навколишнього світу, духовності і свідомості нагороду. Практично немає людини, яка не змогла б дати їй пояснення. Прислухайтеся до свого внутрішнього світу і визначте, чим є для вас мистецтво.

Що являє собою мистецтво

Мистецтво виступає засобом просвіти, передачі досвіду, фактів життя, а також засобом навчання, передачі навичок мислення, узагальнення системи поглядів. Інформативна та комунікативна функція (мистецтво як повідомлення та спілкування) полягає в тому, що твір мистецтва – це певна знакова система. Як і будь-яка знакова система, мистецтво має свій код, “ключ” до якого втілений в особливостях даної культури, її змісті. Мистецтво як форма суспільної свідомості намагається комплексно осмислювати дійсність, а це, у свою чергу, зумовлює необхідність синтезу всіх його основних функцій.

У його музиці звучать відомі українські народні пісні та наспіви, які талантом і фантазією митця трансформуються в образи головних героїв опери. (рос. Что такое искусство?) – есе Льва Толстого, в якому він виступає проти численних естетичних теорій, що визначають мистецтво з погляду теорії співвідношення, правди, і особливо краси. На думку Толстого, мистецтво на той час було корумпованим і декадентським, а художники були введені в оману. Ганс Роттенхаммер, алегорія мистецтв (друга половина XX століття).

Важливість мистецтва у суспільстві

Пізнавально-евристична – за допомогою мистецтва людина може пізнавати світ, відносини людей тощо. Використовуючи різні види і інструменти, мистецтво відображає певну сторону реальності, але http://mst.nure.ua/index.php/en/for-students/resources всі разом вони створюють величезну прекрасну картину світу. Чим вище культурний розвиток особистості, тим сильніше в ній проявляється тяга до творчості або насолоді предметами мистецтва.